آرشیو شماره‌های مجله

آرشیو شماره‌های مجله
لطفا برای دریافت شماره‌های مجله روی عکس کلیک کنید

۱۳۹۲ بهمن ۱۰, پنجشنبه

من وجود دارم: مت باومر؛ سکسی ترین مرد سال 2011 د‌ر تلویزیون!

راز اقلیت (شماره ششم، تیر و مرداد 92)

تقریبا به تازگی چهره‌ای جدید در آمریکا متولد شده است. چهره‌ای جذاب که خیلی زود دل بسیاری از دخترها (و پسرهای) جهان را ربود! گرچه با آشکارسازی زود هنگام خود، بیش از نیمی از عشاق خود را ناامید کرد! مَت باومِر[1] با بازی حرفه‌ای خود در مجموعه تلویزیونی یقه سفید[2]  شهرت زیادی برای خود دست و پا کرد. از آنجا که به تازگی شبکه‌ی فارسی وان شروع به بخش این سریال به صورت دوبله به فارسی کرده و این نام کم‌کم بین ایرانی ها نیز شنیده می‌شود (بدون اینکه از هویت جنسی او مطلع باشند)، این شماره از "من وجود دارم" را به این هنرمند اختصاص دادیم.
پرهاما

مت باومر؛ سکسی ترین مرد سال 2011 در تلویزیون![3]


زندگی شخصی
شاید با شنیدن نام تگزاس، آخرین چیزی که به ذهنتان خطور کند، شهر پرورش هنر و هنرمند باشد، اما مت، بازیگر مشهور آمریکایی، حدود 36 سال پیش[4] در همین ایالت چشم به جهان گشود و تا دریافت لیسانس هنرهای زیبایی خود، در این شهر ماند. سپس به نیویورک  نقل مکان کرد. او یک خواهر و یک برادر دارد. وقتی 16 ساله بود خودروی برادرش را برای یک دور زدن برداشت و نتیجه‌ی کارش پنچر شدن خودرو بود! در سال 2013 مت دومین انسان جذاب و سکسی جهان توسط انتخاب مردم توسط سایت افتر الن و د بک لات[5] شد. وی اولین مرد جذاب جهان و تنها بعد از فرد شماره ی یک، جنیفر لورنس[6] قرار گرفت.

زندگی هنری
او کار هنری خود را با سری مجموعه‌های نور هدایت بخش[7] آغاز کرد. همچنین سال 2012 در فیلم کمدی-درام مایک جادویی[8]   نیز هنرنمایی کرد و به خاطر آن نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین لحظه‌ی موسیقیایی از طرف ام‌تی‌وی شد.[9]  مت بیشتر در سریال‌ها نقش آفرینی کرده تا فیلم‌های سینمایی، از جمله فیلم‌های او نقشه‌ی پرواز [10] در کنار جودی فاستر[11]، سر وقت[12]  در کنار جاستین تیمبرلیک[13]، مایک جادویی در کنار چاینینگ تاتوم[14] و ... اشاره کرد. او همچنین در سریال گیلی[15] به عنوان بازیگر مهمان حضور داشته است.
مت مدل عکس روی جلد رمان (بزرگسالان) پسران رنگین کمانی[16] به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی[17] انتخاب شد. باومر در تاتر هم حضور پررنگی دارد. 8، رومو و جولیت، ویلای آمریکایی و ... از جمله‌ی آن‌ها است. وی در دو پیام بازرگانی برای تویوتا و آشپز مایل[18] نیز حضور داشته است. مت برای هنرنمایی در هر قسمت سریال یقه سفید (در سال 2009)، مبلغ صد هزار دلار دریافت کرد.

آشکار سازی
مت با جدا کردن زندگی خصوصی‌اش با شخصیت عمومی خود مشکلی ندارد اما پنهان کردن و جدایی آن‌ها در مصاحبه با ‌ای‌نیوز[19] کار خیلی سختی است! "من واقعا هیچ وقت تلاشی برای پنهان کردن چیزی  نکردم. اما مواردی بودند که گذشته‌ی خودم را برای مجله‌هایی که به نظرم بیوگرافی شما را روی دیوار سرویس بهداشتی قرار می‌دهند، آشکار نکردم."
مت در هنگام دریافت جایزه‌ی انسان دوستی استیو چیس[20] به هویت جنسی خود به طور رسمی و آشکار اشاره کرد همچنین هنگام دریافت جایزه‌ی نسل جدید هنر و فعالان[21] از حمایت همیشگی شریک زندگی‌اش، سایمون هالز[22]، برای عشق بدون قید شرط‌اش تشکر و اضافه کرد که او به این موضوع به عنوان یک سد نگاه نمی‌کند چرا که هویت جنسی او خدشه‌ای به استعدادهای بازیگری‌اش وارد نخواهد کرد.
مت قبل از آن در سال 2010 و هنگامی که مصاحبه‌کننده‌ی یک مجله در مورد شایعه‌هایی در مورد همجنسگرایی او سوال پرسید از جواب دادن طرفه رفته بود: "من هرگز به آنها اهمیتی نمی‌دهم. من در زندگی خصوصی‌ام کاملا خوشحال و موفق هستم"

جوایز و فعالیت‌های اجتماعی
مت در سال 2012 موفق به دریافت جایزه‌ی انسان‌دوستی استیو چیس به علت فعالیت‌هایش برای مبارزه با ایدز شد و در این رابطه گفت: "دنیای من مبهوت تحقیقات برای قلب سالم فقط برای تاریخچه اچ‌ای‌وی و ایدز شد."
همچنین جایزه‌ی الهام را از GLSEN که یک موسسه‌ی آمریکایی است که به دنبال پایان دادن به تبعیض، آزار و اذیت و قلدری کردن بر اساس گرایش جنسی، هویت جنسی و بیان جنسیتی در مدارس است، دریافت کرد و خود و شریک زندگی خود را مفتخر دانست که این جایزه را دریافت کرده است و اضافه کرد: "وقتی من در دبیرستان بودم هیچ پناهگاه امنی برای بیان گرایش جنسی نبود" همچنین ادامه داد: "وقتی این اتفاق میافته که شما اجازه ندارید در مورد اینکه کی هستید صحبت کنید، در مورد یکی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین بخش‌های وجودی خودتون، اینکه عاشق چه کسی هستید یا چه کسانی برای شما جذاب هستند. موسسه GLSEN به بچه های سراسر این کشور، این دید و اعتبار را می‌بخشد."
مت علاوه بر لذت بردن از زندگی خصوصی موفق خود با همسر و سه فرزندش، زندگی هنری موفقی نیز دارد. هم اکنون منتظر اکران داستان زمستان و ایستگاه فضایی 76[23] است و در حال هنرنمایی برای فیلم تلویزیونی قلب معمولی[24] است.

در مورد مت:
تاریخ تولد: 11 اکتبر در بهار سال 1977. تگزاس آمریکا
افراد خانواده: سایمون هالز (همسر)، کیت، واکر و هنری[25] (فرزندان)
عادات مورد علاقه: فوتبال، بیسبال، تنیس و نواختن گیتار
قد: 182 cm ، رنگ چشم: آبی، رنگ مو: قهوه ای
ماه تولد: میزان (Libra)
ملیت: آمریکایی

منابع:
[1] Matthew Staton "Matt" Bomer
[2] White Collar
[3] Buddy TVبر اساس انتخاب
[4] یازدهم اکتبر 1977
[5] AfterEllen.com - TheBacklot.com
[6] Jennifer Lawrence
[7] Guiding Light
[8] Magic Mike
[9] MTV Movie Awards
[10] Flightplan
[11] Jodie Foster
[12] In Time
[13] Justin Timberlake
[14] Channing Tatum
[15] Glee
[16] Rainbow Boys
[17] Jason Carrillo
[18] Chef Michael’s
[19] E! News
[20] Steve Chase Humanitarian Awards
[21] New Generation Arts and Activism Award
[22] Simon Halls
[23] Winter's Tale - Space Station 76
[24] The Normal Heart

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر