آرشیو شماره‌های مجله

آرشیو شماره‌های مجله
لطفا برای دریافت شماره‌های مجله روی عکس کلیک کنید

۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳, یکشنبه

چگونه با تهدیدات اینترنتی مقابله کنیم

فرهنگسرای اقلیت  (شماره یازدهم، فروردین و اردیبهشت 93)


کتابچه «چگونه با تهدیدات اینترنتی مقابله کنیم»  در 23 صفحه، برای دگرباشان جنسی‌ای که با اینترنت کار می‌کنند، تهیه شده است. این جزوه امنیت در استفاده از کامپیوتر را مطرح می‌کند و در ادامه ضرورت نصب آنتی‌ویروس و فایروال را پیش می‌کشد. چگونگی نگهداری امن از اطلاعات و فایل‌های مهم و پاک کردن اطلاعات فردی در مواقع ضروری را آموزش می‌دهد. در این جزوه خواهید خواند که پاک کردن یک فایل به منزله از بین رفتن آن نیست، چه در تلفن همراه چه در وسایل صوتی و تصویری دیگر. موارد دیگری که در این جزوه به آنها اشاره شده است عبارتند از: استفاده از حساب کاربری منحصر به فرد، امنیت در استفاده از اینترنت، چت کردن، محافظت از اطلاعات شخصی، سایت‌ها و سرقت رمزهای عبور، شبکه‌های اجتماعی، استفاده از شبکه‌های پر کاربرد.
کمیسیون بین‌المللی حقوق زنان و مردان همجنس‌گرا (ایگل‌هِرک) این جزوه را در جهت استفاده درست از نرم‌افزارهای سالم، معتبر و قابل اطمینان، پس از تحقیق و مطالعه در این زمینه، تالیف و منتشر ساخته است.
با خواندن این متن که توسط متخصصین این امر به زبانی ساده نوشته شده است خواهید فهمید که چگونه نرم‌افزارها و آنتی‌ویروس‌های قفل‌شکسته کامپیوتر شما را در معرض تخلیه اطلاعاتی قرار می‌دهند. همچنین راه‌حل‌هایی را برای جلوگیری از این سرقت اطلاعاتی و تخریب فایل‌های شخصی شما، معرفی می‌کند. معرفی IP و استفاده از تغییردهنده‌ها و مسائل مربوط به آن بخشی دیگر از این جزوه است.
کتابچه «چگونه با تهدیدات اینترنتی مقابله کنیم»  یکی از پنج کتابچه‌ای است که کمیسیون ایگل‌هرک، در زمینه دگرباشی جنسی منتشر ساخته است.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر